Trasa

Špacír 2021 výjimečně nabízí i dvě kratší trasy. Špacírníci si tu svou vyberou několik dní před startem a uvedou ji do rozeslané tabulky.

 

Kratší trasa

Kratší trasa o délce 49,9 km vede přes Filku, Valašskou Senici, Makytu (výjimečně!), Huslenky, U Krošenků zpět na Vsetín. Startovat se bude v sobotu brzy ráno.

Kratší trasa Špacír 2021 

Delší trasa

Delší trasa měří 73,2 km a vede přes Filku, Makytu (ještě jednou výjimečně!), Kohútku, Frňovské sedlo, Karolínku, Čarták, Vsacký Cáb, U Krošenků opět na Vsetín. Startovat se bude v sobotu brzy ráno.

Delší trasa Špacír 2021 

100km trasa

Má tak nějak zhruba 102 km. Vede ze Vsetína na Filku, Valašskou Kyčeru, míjí Makytu (dodržujte, prosím!), na Kohútku, Velký Javorník, Makovský průsmyk, Třeštík, Vysokou, Soláň, Tanečnici, Vsacký Cáb, Dušnou a zpět na Vsetín. Startovat se bude kolem sobotní půlnoci.

Do poslední chvíle doufáme, že zákaz překročit česko-slovenskou státní hranici padne. Pokud k tomu nedojde, zvažte vyhnutí se porušování platných nařízení – a Slovensko raději obejděte tudy.

Celá trasa klasického Špacíru je obsažena v turistické mapě Klubu českých turistů č. 95: Javorníky – západ (1:50 000). Prohlédnout si ji můžete na Google Maps nebo na Mapy.cz.

 

Trasa Špacíru

trasa špacíru

 

 

Profil klasické trasy

• Počáteční a koncová nadmořská výška: 342 m n. m.

• Maximální nadmořská výška: 1 071 m n. m.

• Převýšení: cca 3 870 m

• Délka: cca 102 km

 

Průvodní kartička 2017

 

KLASICKÝ START (NEPLATÍ PRO ROČNÍK 2021!)

 

CÍL