Špacír 2013

Rekapitulace

Reportáž psaná na předzahrádce

/Komár/

 

A co když tu rekapitulaci napíšeme teď, dokud jsme pod vlivem? Stejně to nečtou.

Sedíc u třetí nefiltrované jedenáctky je čas hodnotit uplynulou čtrnáctou stovku a chystat se na patnáctou. Krom lahodného moku budiž mi k tomuto nápomocni kibicující Doda, Jitmelka a Šebík. Oni mi pomohou bilancovat, hodnotit, brát si předsevzetí ale i ponaučení.

Titulni-2012

Ano přátelé, i po 14. ročníku Špacíru je zde prostor pro zlepšení. Třeba až půjdem příště po akci na pivo, nebudeme si sedat na sluníčko, protože jsem při cestě od pisoáru zamířil k míse a půl minuty přemýšlel, jak si umeju ruce. Ta další vylepšení, které na vás čekají za rok, jsou už čistě kosmetická:

Lak na nehty pro Šebíka a řasenku pro Jitmelku přeskočíme, to je jen další důkaz toho,že na to slunko nebudem sedat. OK, tak začnu znovu, tentokrát bez kamarádů, kteří mi v bilancování nepomáhají, napovídají blbiny a mají hloupé řeči o umyvadlech.

Na trase samé není co vylepšit. A abychom si tuto prastarou pravdu potvrdili, změníme trasu pro rok 2014, abychom se rok na to vrátili na trasu starou a rochnili se s blaženými výrazy v bahně na zelené a ku*vovali na Makytě.
Polévka jistě musí doznat změny. Vhodnou variantou se zdá být čočkovka, hrachovka či fazolačka – plyny hravě překryjí smrad ze zutých bot.

Též registrační systém dozná změn: Nově přibude kolonka pro tělesné rozměry (ne všechny, pochopitelně). Při registraci budou upřednostněni muži, kteří běžně oblékají velikost XXL, a dámy a transvestité velikosti XS – právě u těchto triček nabídka vysoce převyšuje poptávku.

Objednané počasí se ukázalo více než vhodné: Konečně jsme výkonnostně sjednotili kategorii chodců a neoficiální kategorii cyklistů, kteří většinu cesty tlačili kolo i z kopce. Též se oddělilo zrno od plev, moudří od poblouzněných a špacírníci od těch, co zůstali doma (ať už se vůbec neodhlásili, či se trapně vymluvili na nevolnost, průjem či další věci, které jsem kdysi často simuloval před rodiči, když hrozila písemka z biologie …).

Spacir2013bOkšajovy inkontinenční vložky pro regulaci malého a středního úniku moči budou v dalších letech standardně ve všech klubovnách na základně – kdo se má štrádovat po 100 km po schodech do oné místnosti …

Bufet U partyzána bude pro rok 2014 zrušen. Letos byl sice ohodnocen mnohým pochvalným zamručením, ale bylo by hloupé ho nezrušit, když už chceme jít jinudy. Spoléhat se na bloudící a na lidi, co se Špacírem nemají nic společného, není ekonomicky rentabilní. Pokud byste po něm přece jen planuli, uvítáme vaše návrhy, jak Partyzána přestěhovat do nové lokality. Pište na jakprestehovat-partyzana@skalastepidivoci-nou.sssr.

Velké díky vám všem za to, že jste přišli. Ještě větší díky vám, kteří jste nás obdarovali. Pokud nám i v dalších letech chcete přenechat své zablácené pohory, tak pouze ve velikosech: Šebík 42, Komár 47, Doda 36, Jitmelka 38. Jiné velikosti si strčte do … batohu a odvezte domů. Ponožky přijímáme pouze vyprané a stejně tak další svršky (aneb jestli něco postrádáte, tak kontaktujte Šb, který nemá přílišné hygienické nároky a rád dočasně rozšířil svou garderóbu).

Tradiční průvodní kartičky jsme pokládali za ± dokonalé. Letošní rok jsme seznali, že pro střední peleton vyhovují, zatímco pro mezní výkony 11:00 h (Zbyněk) a 36:25 h (Terka a Tomáš) by bylo záhodno dělat kartičky různých rozměrů a variant. Od zhuštěné varianty „dej si tři kola“ až po „Špacír od středy do neděle“ tištěné na roli toaletního papíru. Uvidíme, co přinese čas. Třeba vznikne i kartička „Špacír aneb 100 km kolem plotny“ pro Jitmelku a dobrovolnici Gurťu.

Špacír dospěl … Tedy aspoň dle skutečnosti, že jsme poprvé nakoupili na základnu pivo: Ano, přiznáváme, že 14 let nám trvalo dojít k poznání, že po 100 km by někteří z vás mohli mít chuť na jedno. Též to poukazuje na nenáročnost špacírníků, kteří jen trpně přijmou, co je jim na talíři podstrčeno. Napřesrok otestujem perlivou malinovku s pančovaným rumem likérky Drak … Nějaké námitky? Alternativy? Sem s nimi!

Malá telefonická vsuvka: Právě jsem měl telefonát, jehož výsledkem je, že pokud se mi ozve nějaká holčina z České Třebové, co jela vlakem do Prahy s borci z Havlíčkova Brodu a všimla si v coupé zapomenutého spacáku, tak se mám ozvat zpět na toto číslo a přispět ke znovushledání spacáku a jeho zapomnětlivého majitele. Ano, právě tyto malé podněty brousí fasety Špacíru do dokonalého briliantového tvaru. Takže: příště žádné spacáky, žádné České Dráhy!

Tomas_a_Terezka-4

I letos jsme/jste dětmi štěstěny a jako každý rok zodpovědní – nelámete si končetiny, neztrácíte se a my nemusíme řešit transport raněných a mrtvých. Těžko tvrdit, že ve zdravém těle špacírníka dlí zdravý duch. Lepší říci, že i ti mrtví se stále dokážou pohybovat, čímž nám šetříte mnoho práce. Díky vám!

Velká nefiltrovaná vsuvka 11°.

Smekáme klobouk před všemi, kdo se zúčastnili, a zejména před těmi, co vynikli – letošní žeň extrémních výkonů je abnormální: Padl rekord rychlostní ženský i rychlostní mužský, pomalostní a také mladostní. Ujít Špacír ve čtrnácti svědčí o nezměrné síle ducha a o tom, že rodičové ve výchově cosi zanedbali.

Doda má potřebu vám sdělit, že ti, co odhazují na trase odpadky, ji nasrali. Jen už asi 10 minut není schopná to formulovat nějak jinak. Co se slohu týče, je zde prostor ke zlepšení.

Bezcílné bloumání účastníků po dojití by bylo vhodno něčím vyplnit. Panák nakreslený křídou na chodníku se neosvědčil. Příště zkusíme donést švihadla, gumy a když bude zájem, uspořádáme i závody ve skákání v pytlích.

Prohlídka Vsetína bude v příštích letech fakultativní individuální záležitost a nebudeme ji zařazovat povinně pro všechny účastníky při cestě na start.

Hokej Švédsko – ČR dopadnul 2:1. Příště je tu pro naše chlapce prostor ke zlepšení.

Velká řezaná tečka 10°.

Spacir2013e

 

2013: Rekapitulace  Reportáže  Ohlasy  Fotogalerie