Špacír 2013

Ohlasy

 

Vybrané zápisy ze špacírovského deníku zapsané po 14. ročníku:

 

Fousáči

Díky za super akci, těšíme se na příští Špacír.

PS: Příště porazíme Cypru 🙂 A tobě, Komáre, přivezu mikinu 🙂

Odvážná hláška V. lezúně při odchodu ze základny: „Tak já si ještě odskočím …“

 

Pavel Š.

Špacír opět nezklamal svými organizátory, zázemím a vším dalším. Samozřejmě byla geniálně zvládnuta trasa a její zabezpečení (bouřkové efekty, bahno apod.). Moc díky 🙂 Příště znovu!

 

Kuba (Ostrava)

Špacír je očistec, nechápu lidi, co se do téhle pakárny nechají uvrtat 🙂 Možná kvůli té kyselici. Letos naše lezúňské ambice zůstaly nenaplněny, ale příští rok je to tutovka!

 

Lupen & Anna

Nedělejme z Komára velblouda, zas tak strašné to nebylo (lež jako věž). Nebýt polévky a milých organizátorů, prostě už nepřijedem!

 

Pavel & Pavel & Víťa

V cíli už je to ok, ale na trase padlo hodně „slušných“ výrazů.

 

Tomáš z Ostravy

„Sic šedovlasý stařík padl do příkopu a děkoval bohu že přežil,“ ale tato akce neměla chybu, i počasí bylo úžasně objednáno. Děkuji.

 

Jakub (Praha)

Malebných výhledů letos ubylo díky mlze jak mlíko. O to víc si pak člověk vážil těch odpoledních … Škoda jen, že tou dobou už jen v duchu řadil hitparádu bolestí. Přežili jsme!

 

Aneta & Jethro

Milí orgové, jsme nespokojeni se slibovaným množstvím bahna, v závěru jste to alespoň trochu napravili. Cestou jsme se stali svědky kulturní události místních zemědělců – závodů traktorů. Na konci nás cesta přestala bavit, tak jsme zrychlili, aby rychleji ubíhala. Díky za akci.

 

Petr „Hrášek“ Komínek

Na Špacíru jsem potřetí. Poprvé jsem měl velkou motivaci jej ujít. Chtěl jsem naštvat svého lékaře, který mi Špacír pro jeho nebezpečnost (v mém případě vzhledem k vážné nemoci) zakázal. Povedlo se! Mám obrovskou radost a jako suvenýr si odnáším potvrzení o absolvování, které věnuji onomu lékaři. Děkuji za skvělou organizaci Špacíru! Děkuji, že jsem se mohl účastnit a ujitím si splnit sen. Moje psychika tím nesmírně posílí. Děkuji.

 

Jarek & Honza & Lenka & Jana z Frýdku-Místku a okolí

Pohorky a nohy hoří … Přijeli jsme, viděli jsme – teda neviděli – byla mlha 🙁 a odjeli jsme. Díky.

 

Verča & Michal

Jsme na třetím (oficiálně druhém) Špacíru a konečně jsme došli do cíle. Možná díky tomu, že jsme se tentokrát nemohli kochat výhledy. Děkujeme za dobrou organizaci, za to, že se to nemění …

 

Jarda

Zelená, zase zelená. Tu barvu nenávidím.

 

Trpka

Svůj roční limit sprostých slov jsem již bohužel vyplýtvala … Takže jen: Jasné, bylo to super (a ani se při tom, co to píšu, nečervenám :-P).

 

Martina

Na Špacíru letos podruhé a po dlouhém trápení jsem díky super parťákovi došla na základnu v limitu. Díky za tuhle povedenou akcičku.

 

Jirka

Na Špacíru jsem letos potřetí a díky super parťačce jsem letos poprvé dorazil až do cíle.

 

Milan

Trochu nefér hodnotit právě ujitých bahnitých a zamlžených 100 kiláků, když mám před sebou talíř teplý polívky a láhev chlazenýho piva. Všechno bolavý, co se událo během posledního dne, je totiž zapomenuto, takže ač vždycky tvrdím „nikdy znova“, kdo ví?“:-) Díky za organizaci.

 

Jana

Bez řádného parťáka bych to neušla ani napošesté (a ještě k tomu v zombie módu). Tímto tedy děkuji organizátorům za to, že Špacír dělají, a Milanovi, že to se mnou chtěl ujít. Kombinace obojího přináší zcela nový rozměr bolesti nohou 🙂 Super!

 

Pšenda

Díky za ojedinělou výzvu absolvovat jedinečný výlet přes Beskydy a zkoušku svých možností. Omlouvám se svým průvodcům, které jsem zdržela a vytvořila jim časovou proluku, jež způsobila, že si vyslouží titul zombie. A protože mi do 100 chybělo jen 5 km, rozhodně to splním jindy.

 

Venca

Tak 5. Špacír jsem konečně došel, 100 km splněno. Bylo to super – krásná poznávací exkurze, kde hlavním tématem byla mlha zakončená tuny jílu 🙂 Příště zas, už se těším. Díky všem, kyselice byla super.

 

Sivec &Terezka

Dne 5. 5. 2013 byl úspěšně ukončen pokus o nejdelší zdolání trasy Špacíru po 36 hodinách dvěma špacírníky z Brna. Z dojmů nabytých během krásných, deštivých, zamlžených i slunečných letošních 100 jarních kilometrů na Špacíru jednoznačně vyplývá –> příště zas! 🙂

 

Bárta

Není to pěkné začínat se stížností, ale je to tak. 14. ročník a Špacír nemá vlastní pochodovou písničku! Nevadí, nevadí, Bárta to vše napraví … Název to ještě nemá, ale:

Text: Bárta

Hudba: Karel Hašler

1) Když jsem Špacíroval po hranici,

hynul první plazúň pod Ptáčnicí.

Pod Ptáčnicí vzdychal lezúň zdatný,

za chvíli mu to bude málo platný.

2) Tanečnice než se zjeví v dáli,

paty Plazúně už tuze pálí.

Z posledního dechu vidí Soláň,

ó, Třeštík jest v touze volán.

Ref.: Já jsem si ten Špacírek po roce zas dal,

abych sebe v pondělí už v sobotu dlouze proklínal.

3) Z Třeštíku ho cesta vede,

na Makově třetí brufen sjede.

Lemešná tě hochu vábí,

lezúň ten se neubrání.

4) Vždyť ho čeká skvost a perla cesty,

Javorníků hřbet a výhled plesný.

Kohútka má izbu teplou,

k poslednímu busu však zkus se zvednout.

Ref.: Já jsem si ten Špacírek …

5) Krkostěna hrozí zcela marně,

plazúň v touze zdolat Papáj padne.

„Na Makytu!“ blouzní lezúň přešlý,

nehty už mu zcela chůzí sešly.

6) Pod převisem Filky těžce kleká,

Otčenáš jen tiše heká.

Bože, chraň mě od šílenství,

které asfalt skýtá v listí.

Ref.: Já jsem si ten Špacírek …

7) Heká, heká, vstávat nechce,

za Zděchovem jde však lehce.

Světla, pláň a řeka tece,

Špacírník však věřit nechce.

8) Přelud to je příliš krásný,

lezúňovi je to jasný.

Před půlnocí zvoncem zvoní,

kyselica domem voní.

9) Voní, voní, v bříšku šplouchá,

lezúněm slast jenom cloumá.

A co říct má světu, věru?

Příště vám na Špacír s….

Ref.: Já jsem si ten Špacírek ….

No a to je vlastně celé. Doporučuji zařadit do hodin hudební výchovy na ZŠ, při práci v kůlně a na podzimku. (Složeno 2. května 2013 mezi Olbramovicemi a Kamennými Žehrovicemi ve vlaku, v metru a v buse.)

 

2013: Rekapitulace  Reportáže  Ohlasy  Fotogalerie