Špacír 2009

Ohlasy

Zde najdete reakce několika absolventů Špacíru. Možná zde najdete právě ty své. 

 

Jára Hrabica

Zdravím všechny špacírnické trosky! Dva dny poté již opět pomalu začínám chodit a rychlostí chůze již zdatně konkuruju důchodcům. Špacír = Super akce, příště jdu zase! P.S: Jen mě stále vrtá hlavou, jak zmizela značka 200 metrů po startu 🙂

 

Víťa

Trasa byla super!! Sám jsem byl sebou překvapen, že jsem to došel. Příště tam zkuste ještě dát Smrk 🙂

 

Nečes

Nazdár! Nedošli jsme ale probíihalo to asi takhle…. Za Bystřicí jsme si zašli asi 8 km (takže hodinoovej náskok se proměnil v hodinovej propad :-)) Jinak až na Pustevny paráda a super tempo, nálada a žádná křeč. Tam jsem došel se dvěma borcama (už zkušenýma Špacírníkama) a rozhodl se, že počkám na svoje kamarády (který jsem do toho vlastně sám zatáhl)…. A to byla chyba…. Čekal jsem na ně hoďku a půl, což byla další kritická ztráta (byla tam po ránu docela kosa), ale pořád to šlo… Ale po pěti kilácích jsem zjistil, že jdou moc pomalu a že mi jejich tempo prostě nevyhovuje… No to byla asi částečně taky chyba, protože jsem se zase trocha ztratil. Když chyběla značka, tak jsem riskl cestu a samo že špatnou… No a zasekal jsem se takovým způsobem, o kterém radši ani nebudu začínat… Není čím se chlubit…. Takže když jsem znovu dorazil na TRASU, tak jsem je potkal, jak si vykračují tím svým „tempem“… Na Soláň jsme došli (tam jsem měl v nohách něco lehce přes 90 km a před sebou ještě asi těch 25-30, což se i jim zdálo už dost… Tak jsme to zabalili 😀 Ale celej Špacír jsem měl úsměv na rtech a pořád budu míit a příště určitě zase… 🙂 Bylo to fajn a těším se na příští rok.  

 

Okšaj

Když jsem si namočil po příchodu nohy do lavoru a zase je vytáhl, plavalo na hladině toliko podivných částeček, že jsem měl strach omočit si chodidla znovu, abych něco nechytil. A ani týden po Špacíru puchýře nezmizely, pouze zčernaly…

 

Carda

Zdravím, letos se šlo super, ale možná to bylo tím, že jsem to zabalila na Pustevnách:) Achillovku si léčím doteď, ale jsem nadšená, jak se dobře šlo:) Jediné, co bych vytkla, bylo množství asfaltu, které špacírník musel překonat. Příští rok nazdar:) A kdo by měl zájem zkusit brněnskou variantu, tak tady je odkaz http://www.pochod.vyskovnice.cz/index_mot.html .

 

Petr Pleva

Tož ogaři, naši špacírovští organizátoři, mosím vás moc pochváliť. Před startem ste snáď čekali, že vám budem po cestě spílať a zatracovať vás. (Možná aj nekeří tací byli, hlavně před cílem.) Ale opak je pravdú. Já sem byl z téj trasy doslova unešený. Nádherná změna, krásná vycházka, hodná důstojnéj oslavy 10. Špacíru. K tom aj krásné počasí.

Co sa týče téj vaší výzvy g ohlasom: tak by bylo dobré tak jedenkráť za pět roků vložiť túto trasu a začínať ve 22.00. Je to přeci enom náročná cesta a dochodiť dom za tmy není dobré. Ináč sa možů střídať klasické trasy proti a po směru ze startem v 0.00 hodin.

Ogaři, děláte dobrú věc. Je to až s podivem, gdyž pár šílených nadšenců neco vymyslí a potem tak asi dvě stovky nadšených šílenců podla teho léce aj sa plazí po tých našich valašských kopcoch a kotároch. Za to vám opravdu patří poděkování.

Eště jedna perlička na závěr z letošní trasy. Kerýsi klasik, myslím že Hérakleitos to býl, pravíl: „Dvakráť nevstúpíš do téj saméj řeky“. Tož to mi tak přišlo na mysl, gdyž zme dvakráť zešli z téj červenéj značky před Hlavatů na stejně špatnú zelenů značku a nakonec zašli až na Mezivodí, kúsek od Bíléj. Zkrátka kufrování zdar, aj gdyž v danů chvílu to moc sranda néni.

Tož tak, zdravím fšecky špacírníky a těším sa na 11. Špacír.

 

 2009: Rekapitulace  Reportáže  Ohlasy  Fotogalerie  Dotazník