Špacír 2016 za humny – aneb již po sedmnácté hoříme nedočkavostí

Špacír 2016 za humny – aneb již po sedmnácté hoříme nedočkavostí

Milí Špacírníci,

sníh na Kohútce ještě neroztál a my hoříme nedočkavostí po dalším ročníku Špacíru. Mít radost z toho můžete a nemusíte.

Zvadlo Špacír 2016

 

První špatnou zprávou pro řadu znechucených plazúňů a ochranářů z CHKO Beskydy je, že Špacír 2016 bude. Stejně tak, že se nezmění trasa – letos půjdeme proti směru. Nevyhneme se blátu na botách, jistému vrchu s výškou 759 m n. m., jehož přechod jistý turistický portál hodnotí jako „příjemný a nenáročný výlet do nejzápadnějšího výběžku Javorníků“ (jsme zvědavi, kdo takto Špacír ocení v neděli) a který po dojití můžete ohodnotit zde. Dále se nevyhneme puchýřům, vypečenému vycházkovému úseku mezi Tanečnicí a Ptáčnicí a řadě dalších míst, které nejednomu vzpomínajícímu Špacírníkovi vženou slzu do oka. A pokud na trhu nenastane nečekaný nedostatek hlávkového zelí, bude i kyselice.

Opětovně jsme však pohořeli se žádostí o stavební povolení pro zbudování cihlového viaduktu, který by elegantně překlenul Papajské sedlo a spojil úbočí Makyty a Krkostěny. Pokud by se mezi přihlášenými našel zapálený zájemce schopný obstarat patřičná dobrozdání, nechť nám napíše do vzkazů. Rovněž tak vám nemůžeme slíbit ani počasí na opalování, ani příznivé podmínky pro běžkaře. Buďte prosím operativní a k náhradním ponožkám přibalte krém proti spálení a vosk na lyže do všech teplot.

Loňský prvomájový průvod Vsetínem se zdál býti milým zpestřením jinak ospalého půlnočního městečka, takže pro vás i letos přichystáme něco vypečeného. Prozatím vyčkejte a nezapomeňte na přihlašování, které spouštíme 1. dubna od půlnoci zde.

Těšíte se na Špacír? Těšte se, my se těšíme na Vás.

Orgové

 

Štítky

6 komentářů..

 1. S.D.Gotrek napsal:

  Pražská špacírnická sekce SFK Homeless&Hungry již ukončila odpočinek po minulém ročníku a prověřila o velikonocích formu na trasách 75km a 98km ;o)))

  • Šebík (org) napsal:

   Zdá se, že máte zdravě našlápnuto na 121 km. To se hodí, hele.

 2. Pavel Škabraha napsal:

  Přátelé, ač je mi to velmi ale opravdu velmi nemilé, musím konstatovat, že jsem se pro letošní ročník vyautoval plánovanou operací tělesné schrány. Můj duch je však stále s Vámi a hlavně s těmi, kterým toho nejen vloni nebylo málo a ztratili soudnost nad svými rozhodnutími přihlásit se na Špacír.
  Budeme na dálku fandit, juchat a tleskat všem.
  A příští rok přijedem na Vsetín opět ve své kráse a skrytě doufám, tak jako vždy, že nám Špacír nabídne nebetyčné zážitky protkané nadávkami na sebe sama, na Filku, na…hlavně poznat další tváře, nitro duše a sílu jarní přírody.

  Mějte se báječně!

  • Komár (org) napsal:

   To je nemilé, ale ty stejně nakonec přijdeš. Tvůj komentář bereme jako omluvu, že budeš trochu zafačovaný, nedoběhneš první, ale až v první desítce.

 3. štěpán napsal:

  Hoj, hoj! Nešlo se „po směru“ loni? Tak kterým směrem vlastně letos vyrazíme? Na Filku, nebo zase na Cáb? Buď jak buď, už se těším!;-))

  • Šebík (org) napsal:

   Štěpán má bod za pozornost. Už to opravujeme 😉 Proti směru, Filka jako rozcvička.