Provozovatelé horských hotelů se bouří proti dálkovým pochodům

Provozovatelé horských hotelů se bouří proti dálkovým pochodům

 

 

 

 

 

Pořadatelé stokilometrového pochodu se potýkají s problémy, které mohou ohrozit konání akce Špacír. Způsobil je údajně odpudivý vzhled účastníků tohoto nesoutěžního podniku.

Provozovatelům hotelů, hospod a horských chat v části Beskyd a Javorníků došla s akcí, jejíž trasa vede kolem jejich podniků již 18 let, trpělivost. Měsíc před startem aktuálního ročníku se proto obrátili na její pořadatele s ostrým protestem.

„Se začátkem jara se proměňuje naše klientela. Přicházejí k nám turisté z okolí, kteří si chtějí odpočinout v přírodě, na čerstvém vzduchu a pokochat se pohledem na probouzející se krajinu,“ vysvětluje předseda sdružení Špacír v ČR nechceme Ivan Nechodil. „Místo toho jsou turisté a naši zákazníci nuceni se koukat na ploužící, špinavé a zapáchající existence, které se nezřídka svalí u našich dveří a již nevstanou. Náklady na jejich odklízení pochopitelně zatěžují náš rozpočet, nemluvě o dlouhodobě klesající návštěvnosti.“

Popsané zkušenosti potvrzuje i obsluha hotelu Kohútka: „Mají potíže se samotnou objednávkou i s konzumací. Obvykle se za nimi táhne vlhká bahnitá stopa a nevábný odér. A nezřídka usnou na stole. Na to tady nejsme zařízení, sory jako,“ kroutí hlavou číšnice Sára Pohodlná.

Podobné problémy hlásí všechny podniky na obou horských hřebenech lemujících údolí Vsetínské Bečvy, kudy vede stokilometrová trasa pochodu. Jejich provozovatelé se proto rozhodli spojit síly, založit občanské sdružení a domoci se odklonění trasy Špacíru.

Pořadatele nečekaná kritika jejich akce zaskočila. „Špacír není módní přehlídka, to připouštíme. Na druhou stranu Kohútka není Interkontinental, že,“ čteme v tiskovém prohlášení. „Konflikt bychom však rádi urovnali. Počítáme proto se zřízením jakési módní policie, která bude letos po celé trase dohlížet na chodecký styl špacírníků, jejich vzhled i způsob vyjadřování. Součástí povinné výbavy se také letos stanou papuče. Nestrpíme, aby kdokoliv dělal Špacíru špatné jméno.“

Pana Nechodila navržené opatření uspokojuje. „Pokud to bude fungovat, budeme spokojeni. Snad jen ty papuče nejsou nutné, zajistíme návleky,“ uzavírá smířlivě.

Převzato z iZitra.cz

 

 

Štítky

3 komentářů..

  1. pavel napsal:

    super

  2. Matyp napsal:

    😀 absolutní 😀

  3. kája napsal:

    😀 😀 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *