Důvod objížďky na trase Špacíru odhalen!

Důvod objížďky na trase Špacíru odhalen!

Po loňském odklonu trasy okolo Makyty po tzv. růžové objížďce jsme i letos nuceni prochozenou a zaběhlou trasu Špacíru pozměnit stejným způsobem. Šokující je ovšem odhalení, proč vás k tomu vlastně nutíme.

 

Objížďka Makyty | Špacír – 100 km / 24 h

 

Nebudeme se vymlouvat na hnízdící ptactvo, ale rovnou vám, špacírníci, nalijeme čistého vína, na jehož dně je, jak známo, pravda. (Na zdraví!) V okolí vrcholu Makyta byla objevena silná geopatogenní zóna s energetickou frekvencí 7,3 Hz. Pokud vás toto zjištění nezneklidnilo, pak si nejspíš zcela neuvědomujete, co to geopatogenní zóna vlastně je:

„Z geologického hlediska mohou být nehomogenity v nejsvrchnější části zemské kůry způsobeny buď tektonickým porušením hornin, nebo stykem hornin s rozličnými fyzikálními vlastnostmi. Například magnetické amfibolity a radioaktivní horniny na styku s velmi málo magnetickými břidlicemi a diority vytvářejí anomálně porušené magnetické pole, které negativně ovlivňuje aurické pole všeho živého.

(…) Porušené fyzikální pole člověka vyčerpává, vyvolává u něj únavu, která se projevuje sníženou výkonností a různými druhy chronických onemocnění (…). Obzvlášť nebezpečná jsou ta místa, kde jsou nehomogenity doprovázeny zvýšeným radioaktivním zářením.“ (www.medium.cz)

Zdá se bohužel pravděpodobné, že vznik geopatogenní zóny na Makytě jednoznačně souvisí se samotnými špacírníky, kteří si zde až příliš často přezouvali ponožky, a zvýšili tak radioaktivitu podložních amfibolitů. Následky jsou zřejmé a většina je ještě má v živé paměti. Jen si vybavte, komu se v této oblasti udělal na patě puchýř či kdo dokonce pocítil známky únavy!

Z dalších zdravotních komplikací, které jsou zmíněny na www.spektrumzdravi.cz a které v této oblasti špacírníky často sužují, uveďme:

 • nespavost
 • bolest hlavy a migréna
 • chronická únava a vyčerpanost
 • podrážděnost
 • nervozita
 • celkové zhoršení zdravotního stavu
 • bolest svalů a kloubů
 • poruchy paměti (!!!)
 • deprese
 • zhoršená koncentrace
 • nemožnost otěhotnět a problémové těhotenství

Právě skutečnost, že na Makytě během Špacíru v posledních 18 letech nedošlo k žádnému početí, nás uvedla v podezření, že „tu je něco šeredně divného“. Naše pátrání nás zavedlo až do Zašové k RSDr. Xaveru Šilhavému CSd. Tento virgulář, proutník, opravář televizorů a exorcista na částečný úvazek provedl na naši žádost se svou asistentkou Soňou terénní šetření, jehož závěry publikoval tiskem (viz obrázek) a prezentoval je v pořadu Ezo TV Na vlastní (vir)gule.

Výsledkem bylo jednoznačné doporučení odklonit trasu, neboť s dalšími ročníky by komplikace narůstaly do obludných rozměrů. Prodloužení celkové špacírovské trasy na cca 103 km považují organizátoři za zcela ospravedlnitelné očekávanými benefity: eliminací puchýřů a odstraněním únavy způsobené geopatogenní zónou.

Pokud jste odhodláni na zhoubné energetické pole v okolí vrchu Makyta nějakým způsobem vyzrát, pak vám ušetříme námahu. Jediný opravdu relevantní návod najdete na odborném portálu www.prozeny.blesk.cz:

„Rušičkami geopatogenních zón jsou například obyčejné kameny. Prokázalo se, že především ty, které leží na polích, citelně snižují vliv patogenních zón. Vhodné jsou větší kameny (přibližně velikosti A4). (…) Báječně vám poslouží také svíčky, které dokážou negativní vliv geopatogenních zón rušit v případě, že jsou vyšší než 21 cm, takže dokážou světlo rozptýlit do větší vzdálenosti.“

Popsaný postup je naneštěstí v rozporu s pravidly pro vstup do přírodních rezervací v CHKO Beskydy. Těšíme se tedy na viděnou na trase objížďky Makyty.

 

Vaši orgové

P.S.: Nezapomeňte se včas přihlásit.

 

 

Štítky

4 komentářů..

 1. Kuba napsal:

  Neuvažovali jste o tom udělat objížďku méně asfaltovou? https://en.mapy.cz/s/2w0lb

  • Šebík (org) napsal:

   Uvažovali Kubo a snažili jsme se o to. Ale neprošlo to přes CHKO.

   • Kuba napsal:

    Díky.
    Na začátku trati to nebude tak nepříjemné jako loni 😉

    • Komár napsal:

     Šeba chtěl říct, že tam Xaver se Soňou naměřili ještě exktrementnější než extrémní hodnoty patogenních zón.